Home

  • Keizercompetitie 20-2

    Jan Mark won met wit van Free die een Stafford gambiet op tafel legde.
    Dat is eigenlijk alleen geschikt voor vluggertjes en Jan Mark wist er wel raad mee.
    Bé won met wit van Wim Harmanny die een giftig pionnetje op g2 verorberde.
    Eric speelde een verdienstelijke plusremise tegen Wim Bos. De engine gaf +3.0 aan.
    Jan vd Berg raakte een Dame kwijt en hield het nog een tijdje zonder haar uit.
    Rob was echter onvermurwbaar en schoof zijn zwarte stukken naar de overwinning.
    Joost tegen Bert was een manoeuvreerpartij die lang duurde.
    Bert won om 23:05 uur een kwaliteit door een fout van Joost waarna het over en uit was.
    Het beruchte derde uur dus…
    Michiel Otterspeer die de avond als toeschouwer bijwoonde heeft zich als nieuw lid aangemeld.
    Welkom Michiel!

    Partijen in Ronde 3 – 18-2-2024.

    1Jan van de BergRob Kamminga0-1
    2Joost van MelleBert Koster0-1
    3Jan Mark HofFree Bekker1-0
    4Wim HarmannyBe Prins0-1
    5Eric van den HoutWim Bos½-½

    Rangschikking na Ronde 3 – 18-2-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga2200356,7100,0100,00-1198222371978
    2Bert Koster3210326,599,096,0-1-1158316361578
    3Jan Mark Hof1100285,098,094,011171921691717
    4Be Prins3201268,097,092,0-1-1146015481452
    5Jan van de Berg2101254,096,099,022119017411173
    6Joost van Melle3111238,595,098,011141914661415
    7Free Bekker3111233,094,097,0-1-1137814991369
    8Jos van Weperen0000221,793,095,0001877 1877
    9Evert Scholten0000217,092,093,0001544 1544
    10Frits Brandsma1001182,091,091,0-1-1169711781700
    11Michiel Otterspeer0000180,090,090,0001100 1100
    12Eric van den Hout2011160,889,088,001115412811150
    13Wim Harmanny3012137,088,089,011147611211503
    14Wim Bos3012131,087,087,0-1-2134210441365
  • Frits kampioen!

    Na 10 jaar is het Frits weer gelukt om clubkampioen te worden.
    Hij bleef alle partijen ongeslagen. Alleen Joop en Rob wisten een halfje tegen hem te scoren.
    Jan Mark kan theoretisch nog wel op gelijke hoogte komen met Frits, als hij Jos verslaat en als Jos van Frits wint. De onderlinge partij tussen Jan Mark en Frits is echter al gewonnen door Frits zodat Frits de kampioen is. Rob hoeft niet meer te spelen en kan nog tweede worden als Jos van Jan Mark wint.
    Voor Jan Mark is een remise tegen Jos genoeg voor het zilver.

  • Keizercompetitie 13-2

    Jan speelde de partij van zijn leven tegen Wim Harmanny.
    Hij deed bijna alles goed en maakte het fraai af.
    De partij staat op de site.
    Rob won van Frits, die in slechte positie ernstig in tijdnood kwam.
    Free en Joost kwamen na 15 zetten drie maal in de zelfde stelling terecht hetgeen automatisch in remise resulteerde. Het partijtje is hier te bekijken.
    Bé won van Wim Bos die in een iets slechtere stelling door de vlag ging.
    De partij tussen Bert en Eric was tevens een inhaalwedstrijd.
    Eric verdedigde zich stug maar Bert had steeds het initiatief en joeg uiteindelijk Eric door de vlag.

    Partijen in Ronde 2 – 13-2-2024.

    1Free BekkerJoost van Melle½-½
    2Rob KammingaFrits Brandsma1-0
    3Jan van de BergWim Harmanny1-0
    4Bert KosterEric van den Hout1-0
    5Be PrinsWim Bos1-0

    Rangschikking na Ronde 2 – 13-2-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga1100258,3100,098,011198125001978
    2Jan van de Berg1100246,099,093,011119023031173
    3Joost van Melle2110238,598,0100,00-1142516011415
    4Free Bekker2110237,097,099,001138015811369
    5Bert Koster2110227,596,092,001157715171578
    6Jos van Weperen0000194,095,097,0001877 1877
    7Jan Mark Hof0000192,094,096,0001717 1717
    8Evert Scholten0000188,093,094,0001544 1544
    9Be Prins2101177,092,089,001144813901452
    10Frits Brandsma1001158,391,095,0-1-1169711781700
    11Wim Harmanny2011137,090,091,00-1148811851503
    12Eric van den Hout1001120,089,090,0-1-111487781150
    13Wim Bos200288,088,088,00-113486111365
  • Keizercompetitie 6-2

    Uitslagen van de gisteren gestarte Keizercompetitie:
    Wim Harmanny-Bert 0,5-0,5
    Joost-Bé 1-0
    Wim Bos-Free 0-1 (was tevens een inhaalpartij uit de 13e ronde)

    Deelnemers aan de Keizercompetitie:

    Nr.NaamIDGeslachtLandTitelRatingStatus
    1Rob Kamminga  Nederland 1978Beschikbaar
    2Jos van Weperen  Nederland 1877Beschikbaar
    3Jan Mark Hof  Nederland 1717Beschikbaar
    4Frits Brandsma  Nederland 1700Beschikbaar
    5Bert Koster  Nederland 1578Beschikbaar
    6Evert Scholten  Nederland 1544Beschikbaar
    7Wim Harmanny  Nederland 1503Beschikbaar
    8Be Prins  Nederland 1452Beschikbaar
    9Joost van Melle  Nederland 1415Beschikbaar
    10Free Bekker  Nederland 1369Beschikbaar
    11Wim Bos  Nederland 1365Beschikbaar
    12Jan van de Berg  Nederland 1173Beschikbaar
    13Eric van den Hout  Nederland 1150Beschikbaar

    Partijen in Ronde 1 – 6-2-2024.

    1Wim HarmannyBert Koster½-½
    2Joost van MelleBe Prins1-0
    3Wim BosFree Bekker0-1

    Rangschikking na Ronde 1 – 6-2-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Joost van Melle1100185,0100,092,011142622521415
    2Free Bekker1100181,099,091,0-1-1137921651369
    3Rob Kamminga0000166,798,0100,0001978 1978
    4Jos van Weperen0000165,097,099,0001877 1877
    5Jan Mark Hof0000163,396,098,0001717 1717
    6Frits Brandsma0000161,795,097,0001700 1700
    7Evert Scholten0000158,394,095,0001544 1544
    8Jan van de Berg0000148,393,089,0001173 1173
    9Bert Koster1010143,092,096,0-1-1157615031578
    10Wim Harmanny1010142,091,094,011150515781503
    11Eric van den Hout0000117,390,088,0001150 1150
    12Be Prins100193,089,093,0-1-114416151452
    13Wim Bos100190,088,090,01113555691365

  • Externe 6-2

    Het eerste team heeft Lewenborg II met 4-2 verslagen.
    Evert was het eerst klaar . Hij had, naar hij zei, lekker agressief en efficiënt gespeeld.
    Frits behaalde tegen middernacht de beslissende overwinning in een pionneneindspel met een pion meer. Rob had even daarvoor geblunderd tegen Rudy in een stelling waarin hij minimaal remise had.
    Dit was een toreneindspel met een pion meer! De familie Frieswijk had sowieso wel een goede avond want René won van Jan Mark en haalde zo het andere punt voor Lewenborg binnen.
    Jan Bol won met een prachtige combinatie van John Souhoka.
    De partij van Jos tegen Koen Molewijk staat op de site.
    Op de site van Lewenborg staat hier.


    Middelstum I
    RatingLewenborg IIRatingRonde 5
    Kamminga, W.R. (Rob)1981Frieswijk, R.A. (Rudy)15860 – 1
    Weperen van, J.J. (Jos)1879Molewijk, K. (Koen)15481 – 0
    Brandsma, F. (Frits)1700Luining, A. (Fred)14761 – 0
    Hof, J.M. (Jan Mark)1702Frieswijk, R. (René)14760 – 1
    Bol, J. (Jan)1689Souhoka, J. (John)12171 – 0
    Scholten, E. (Evert)1544Luxema, J.J. (Jouke)8781 – 0
    Gemiddelde Rating:1749 Gemiddelde Rating:1364 4-2
  • Puzzel

    In de NRC van 1957 staat een stukje van Conny Orbaan over mijn vader inclusief een schaakpartij van hem.
    Dit stuk zit vol met fouten maar tot de 18e zet van wit kan ik het wel volgen. De R staat voor Raadsheer, oftewel loper. De 18e zet van zwart zie ik nergens waarna het heel lastig wordt.
    Deze partij is gereconstrueerd door Jan Bol en staat op de site.

    https://www.nrc.nl/nieuws/1959/02/14/schaken-talent-is-niet-voldoende-kb_000037166-a2435171?t=1707081000

    SCHAKEN Talent is niet voldoende

    Leestijd 2 minuten

    UITGEBREIDE kennis van de openingstheorie, systematische training en voorbereiding worden hoe langer hoe meer noodzakelijke voorwaarden om in de schaakwereld succes te hebben De zuivere dispositie voor het schaakspel is bij elke spelen van behoorlijke kracht uiteraard aanwezig, maar in de verhouding tussen natuurlijke aanleg en moeizaam verworven vakmanschap komt het zwaartepunt in vele gevallen en veel meer dan vroeger op het laatste te liggen. Dit alles neemt niet weg, dat talent en artisticiteit nog altijd zeer hoog worden aangeslagen en dat een verrassende combinatie, een fraaie wen. ding meer tot de verbeelding spreekt dan een modelprestatie op „technisch”‘ gebied. Een uitgesproken schaaktalent bezit B. V. Bekker, een speler die niet vaak in toernooien uitkomt en daardoor betrekkelijk weinig op de voorgrond treedt. Bekker is medicus en zijn praktische en wetenschappelijke beroepsarbeid ‘laa f hem weinig tijd, zich grondig in de schaakwetenschap te verdiepen. Zijn kwetsbare punt is dan ook de openingsfase. Zou hij over de omvangrijke en noodzakelijke theoretische bagage voor dit terrein beschikken, dan zou hij ongetwijfeld tot de Nederlandse topspelers kunnen behoren! Bekker speelt een aantrekkelijke partij schaak; onbevangen maar met tactisch raffinement valt hij aan en in voor hem moeilijke stellingen verdedigt hf zich onverzettelijk en vindingrijk. Bekkers geliefde opening is het konings-gambiet en de keuze van deze oude, maar zich steeds handhavende, romantische en in zekere zin ondoorgrondelijke opening, verraadt iets van zijn instelling aan het schaakbord. Hieronder een fraaie partij met een verrassende combinatie, gespeeld in een recente wedstrijd om het clubkamnioenschaD van Nederland. Wit: B. V. Bekker (ASC) Zwart: N. H. Plokker (D.D.). Bird’s opening. 1 f2—f4. d7—d5. 2. Pgl—f3. PhSofi. 3. b2—b3. Rc8—g4. 4. e2-e3, f7— f5. (Ogenschiinliik speelde zwart on h°t doorzetten van e5. een voortz°t.ting, hier stellig in aanmerking kwam. Na e5, fe5 v, Pe5 x heeft zwart een gemakkelijk en vrij snel, d” tekstzet is echter ook voldoende). 5. Rfl—e2. R?4 X f3. 6. Re2vf3, Pg8—f6. 7. P*-1— b2 e7—e6. 8. Ddl—e2. Rf8—e7. Zwart hinkt op twee gedachten: doorzetten van e5 of de ..Stonewair’-onstellin” handhaven. Aangezien ziin snel op de eerste mogeliikheid is afgestemd —ruil van zijn ..slechte” raidsh^er to^on het sterke naard on f3 dat e5 bestrHkt — en hij in verhand hiermeo twee zetten ‘ater toch Rd6 speelt, had d^ze zet dit ogenblik een tempo uito-esnanrd. 9 d2—d3. 0- 0. Phl— d2 Re7—d6 11 0—0—0. e6—e5. (Eindelijk, maar nu bliikt verrassend, dat het onenen van het snel wit ten goede komt). 12. e3— e4!, f5xe4. 13. d3xe4, e5xf4. 14. e4— e5!, Tf8—e8.

    15. e5xf6H (Een briljant dame-offer, dat al enkele zetten tevoren in de berekeningen moet zijn opgenomen en datgeforceerd tot winst leidt). Te8xe2. 16. Rf3 x d5+, Kg8—f8. 17. f6xg7f, Kf8— e7. 18. Thl —el!. (De eigenlijke pointe. De mogelijkheid g8D blijft in de stelling. maar is nu nog niet aan de orde, daar het eindspel na Dg8 x, v . Tg8 x voor wit slecht zou staan), Rd6 e5 ‘Niet goed was Telx, Telxt.

    Kd7, Re6f, Ke7, g8D, Dg8x, Rg8xt en wint gemakkelijk, maar met Te3 zou zwart het zijn tegenstander veel lastiger heoben gemaakt. Na Te3 kan volden Pc4, en wit wint uiteindelijk een pion of de kwaliteit, maar zwart kan nog lang tegenstand bieden. Nu gaat het sneiler). 19. g7—g8D, Dd8xK8. 20. Rd5xg8. Te2vel (ook na Rb2x + Kb2x, Telx handhaaft wit zijn stuk omdat hij on el met schaak terugneemt). 21. Tdlyel, Ta8xg8. 22. Rb2 X e5, Tg8xgf2. 23. Re5xc7t, Ke7—f6. 24. Rc7 x f4, Kf6—f5. 25. Rf4—g3, Pc6 —d4. 26. Kcl- dl. Ii7— h5. 27. c2—c3. Pd4—c6. 28. Tel—e2, Tg2—gif. 29. Kdl—c2, zwart geeft het op. C. ORBAAN

    Free

  • Externe 30-1

    Sissa 4 was duidelijk te sterk voor ons viertal.
    Dat was direct al te zien aan het ratingverschil maar een uitslag van 0-4 was een regelrechte afstraffing.


    Middelstum II
    RatingSISSA IVRatingRonde 3
    Harmanny, W. (Wim)1503Os van, B.J.J. (Ben)17620 – 1
    Melle van, J.P. (Joost)1415Jansen, E. (Eric)16910 – 1
    Bos, W. (Wim)1365Lutjeboer, S. (Sjors)14630 – 1
    Rellum, T.J. (Theo)1302Lutjeboer, T. (Thijs)00 – 1
    Gemiddelde Rating:1396 Gemiddelde Rating:1639 0-4

    Er was door een afmelding van Jos maar één inhaalpartij. Eric won zijn partij uit ronde 9 met zwart van Jan.

    Volgende week gaan we een start maken met de Keizer-competitie. Ook de inhaalwedstrijden zullen ooit nog moeten worden gespeeld, maar dat doen we er wel tussendoor.
    Wim Harmanny verloor als eerste zijn externe wedstrijd en kon aanschuiven bij Frits, Bert, Evert, Rob en Free om wat te snelschaken. Rob was wederom de sterkste, zoals dat meestal het geval is..Tussen de bedrijven door bespraken we oa de schitterende partijen van het laatste Tata Steel toernooi.
    Mij sprak de analyse van een Duitse schaker me erg aan: Gernot „Gunny“ Leusch.
    Je vindt ze op zijn YouTube kanaal.
    De avond kende nog een bizar einde door perikelen met de deur.
    Na veel moeite hadden Rob en ik die op slot gedraaid waarna ik me realiseerde dat mijn laptop nog binnen lag.
    Het slot van de deur weigerde ditmaal helaas definitief zodat we de bewoners moesten waarschuwen. Er brandde licht in de huiskamer. Een bel werd niet gevonden. Een telefoonnummer hadden we niet zodat we op het raam moesten kloppen..
    De bewoners reageerden echter nergens op totdat na twintig minuten een wat angstige mevrouw naar buiten kwam. Zij had ons wel gehoord maar durfde zich gezien het late tijdstip niet te vertonen. Onze excuses voor de overlast werden uiteindelijk gelukkig aanvaard. Rob had al eerder aangegeven dat het slot van de deur niet goed meer werkte.
    Free

  • Toekomstplannen

    Hieronder het verslag van de vergadering van 23 januari.
    Wim Harmanny:
    Gisteravond hebben we vergaderd hoe we de rest van het seizoen 2023/2024 invullen. Het uiteindelijk voorstel (afkomstig van Evert Scholten) is om te gaan spelen volgens de Keizer-competitie. Daarbij worden de spelers iedere speelronde gekoppeld aan een speler die qua speelsterkte het dichtst bij hem in de buurt komt. Bijgaand de ratinglijst volgens de Nosbo op dit moment. In de eerstvolgende speelronde zou Wim Harmanny dan gekoppeld worden aan of Bé Prins of Evert Scholten. Naarmate de competitie vordert, zul je aan een hoger of lager geklasseerde speler gekoppeld worden.Alle aanwezigen stemden met dit voorstel in.Komende dinsdag 30 januari speelt Middelstum 2 een externe thuiswedstrijd, verder zullen nog wat inhaalpartijen gespeeld worden.Vermoedelijk starten we deze nieuwe competitie dus dinsdag 6 februari. Maar dat beslist onze onvolprezen competitieleider Free Bekker. Graag hoort Free Bekker van alle spelers of je meedoet. Dan kun je ingevoerd worden in de computer.Natuurlijk zullen er vragen zijn, maar laten we eerst maar eens starten, het wordt vast heel leuk.ik doe in elk geval mee!

  • Externe, 18-1

    Team 1 wint de uitwedstrijd tegen Oostermoer met 4-2!
    De partij van Jos staat online.


    Oostermoer I
    RatingMiddelstum IRatingRonde 4
    Graaf de, J.E. (Hans)1626Kamminga, W.R. (Rob)19780 – 1
    Weites, P. (Peter)1474Weperen van, J.J. (Jos)18770 – 1
    Dröge, B.E. (Bob)1632Hof, J.M. (Jan Mark)17171 – 0
    Timmeren van, M.S. (Martin)1547Harmanny, W. (Wim)15030 – 1
    Groot de, H. (Harry)1666Bol, J. (Jan)16770 – 1
    Dijkstra, A. (Atze)1439Bos, W. (Wim)13651 – 0
    Gemiddelde Rating:1564 Gemiddelde Rating:1686 2-4
  • Interne 16-1-2024

    Het Nieuwjaarssnelschaaktoernooi van vorige week met 9 deelnemers werd met overmacht gewonnen door Rob.
    Gisteren werd de interne competitie weer voortgezet. Door afwezigheid van enkele spelers konden alleen twee inhaalpartijen worden afgewikkeld.
    Joost won met wit van Free nadat ondergetekende tijdens de opening bijna verongelukte.
    Joost deed het net niet optimaal zodat Free nog aardig kon terugkomen. Een tweede fout in de eindspelfase werd hem echter alsnog fataal. (1-0) Zie de rubriek partijen voor een uitgebreide analyse.
    Wim Bos trad met wit aan tegen Rob. Hij verloor gaandeweg het spel enkele pionnen en hield een onhoudbare positie over. (0-1)
    De overige aanwezigen hielden een rustig snelschaaktoernooitje met bedenktijden van 15 minuten pp.
    En de winnaar was….?
    Donderdag speelt het eerste team de uitwedstrijd tegen Zuidlaren.
    We wensen Rob, Jos, Frits, Jan Bol, Jan Mark en Wim Harmanny veel succes!

    Free

  • Interne 19-12

    Op de laatste clubavond van het jaar werden enkele inhaalpartijen gespeeld:

    uit ronde 6:
    Eric-Wim B 0,5-0,5
    Bé-Frits 0-1

    uit ronde 7
    Jan-Jos 0-1
    Wim H-Evert 0,5-0,5

    Er resten nog 8 inhaalpartijen.
    Wim Harmanny en Bé hebben al hun partijen al gespeeld.
    Frits staat bovenaan en kan bijna niet meer worden ingehaald.
    Maar de partijen tegen Joop spelen hier nog een rol.
    Tellen we die niet mee dan kan Jan Mark nog gelijk komen met Frits.
    Zie de kruistabel waarin die punten ook verwerkt zijn.
    De onderlinge wedstrijd tussen hen is echter gewonnen door Frits.
    De rollen van Rob en Jos lijken uitgespeeld.

  • Externe 12-12

    Gisterenavond speelden zowel het eerste als het tweede team een externe wedstrijd.
    Het zestal speelde thuis tegen HSP/Veendam. Op papier een zwakkere tegenstander.
    Het viertal moest op reis naar zuid-oost Groningen om tegen het ongeveer gelijkwaardige Westerwolde te spelen.
    Het was wonder boven wonder gelukt om aan alle borden een speler op te stellen.
    Het resultaat mocht er zijn!

    Middelstum IRatingHSP/Veendam IIRatingRonde 3
    Kamminga, W.R. (Rob)2006Nieuwenweg, R.H. (Rob)15211 – 0
    Weperen van, J.J. (Jos)1875Jongejan, P.J. (Piet)14311 – 0
    Brandsma, F. (Frits)1699Kemper, N. (Nils)12331 – 0
    Hof, J.M. (Jan Mark)1717Hartman, M. (Martin)01 – 0
    Bol, J. (Jan)1695Haan, S. (Siebe)14071 – 0
    Scholten, E. (Evert)1544Lantinga, M. (Maarten)01 – 0
    Gemiddelde Rating:1756 Gemiddelde Rating:1398 6-0

    Van de wedstrijd tegen Westerwolde deed Wim Harmanny fraai verslag:

    Joost van Melle, Theo Rellum, Jan van de Berg en ik hebben een bewogen avond achter de rug.
    In de stromende regen moesten we naar Ter Apel, bekend van de asielzoekers. Gelukkig hebben we geen onuitgenodigde “bezoekers” gehad, al zaten onze gastheren op enigszins hete kolen.
    Mijn tegenstander opende slecht (met zwart) en ik kon een mooie aanval opzetten 1 – 0
    Joost won de kwaliteit en wikkelde langzaam af naar een gewonnen eindspel toen zijn tegenstander onverwacht ook nog een paard cadeau deed: 2 – 0
    Good old Theo Rellum (88 jaar!) kwam een pion achter te staan. Zijn tegenstander ook al zo’n jonge “kleuter” van liefst 93 jaar!! wikkelde bekwaam af naar een gewonnen eindspel. Maar ja hij ruilde de pionnen in plaats van “door te lopen” en toen werd het remise. Er was een hilarisch moment toen halverwege de partij Theo’s opponent vergat de klok in te drukken na een goede zet gedaan te hebben. 5 minuten later zag hij dat hij de klok niet had ingedrukt en toen deed hij nog maar een zet en drukte de klok toen wel in. Geen van beide spelers had het in de gaten, maar wij als omstanders natuurlijk wel. Gelach gegiechel, vragende blikken wat doen we? We deden maar niks het werd toch remise! Stand nu 2,5 – 0,5
    En toen Jan vd Berg: In de opening kwam Jan een stuk voor te staan. Maar zijn tegenstander wist een goede aanval op te zetten. En toen moest Jan zijn dame inruilen tegen een paard om mat te voorkomen. Jan gaf al op, bromde zijn gewoontebromtaal (net als op de clubavonden) en besloot toch verder te spelen. Zowaar kwam hij met twee torens en een paard tegen alleen een dame van zijn tegenstander te staan. En ook nog een prachtige pionnenstelling van Jan. Dat moet gewonnen zijn dachten wij (de omstanders), maar Jan dacht er anders over en liet zijn koning “onbeheerd” achter tegen de gevaarlijke dame van zijn tegenstander. Het werd toen alsnog mat!

    Eindstand 2,5 – 1,5

    Uitslagen:


    Westerwolde I
    RatingMiddelstum IIRatingRonde 2
    Heidekamp, H. (Harrie)1204Harmanny, W. (Wim)14990 – 1
    Bianchi, B. (Bob)1061Melle van, J.P. (Joost)14120 – 1
    Huls, L. (Luit)1462Rellum, T.J. (Theo)1297½ – ½
    Ginkel van, J. (Johan)0Berg van den, J. (Jan)11731 – 0
    Gemiddelde Rating:1242 Gemiddelde Rating:1345 1½-2½ 
  • Interne 5-12

    Onder het genot van door de theeschenkerij verstrekte pepernoten werden op deze sinterklaasavond een aantal spannende partijen gespeeld. Jan Mark en Eric waren verhinderd.
    Uitslagen:

    Ronde 3
    Jos-JM uitgesteld
    Bert-Eric uitgesteld
    Free-Bé 0,5-0,5 (Free kwam goed uit de opening maar Bé trok het initiatief vervolgens naar zich toe. Na een afgeslagen aanval trok wit met Dame en toren ten strijde. Het was echter niet genoeg voor de overwinning. De partij staat online)
    Jan-Evert 0-1 (waarbij Jan in het eindspel rond middernacht enkele kansen op remise liet liggen)
    Frits-Wim B 1-0 (Wim kwam het verlies van een stuk niet meer te boven). Frits gaat als een speer en is al bijna kampioen!
    Joost-Wim H 0-1 ( geen idee hoe dat ging)

    Bert-Jos 0,5-0,5 (inhaalpartij uit de 4e ronde. Jos had volgens de computer een voordeel van 8 punten maar deed de enige zet die tot remise leidde)
    Rob was vrij

  • Interne 28-11

    Helaas heeft Joop zich tot zijn spijt moeten afmelden voor de rest van dit seizoen.
    Zijn fysieke conditie is nu te slecht om wekelijks af te reizen naar Middelstum.
    Zijn partijen blijven staan en alleen bij gelijke stand aan kop worden de resultaten meegenomen in de uitslag aan het eind van het seizoen. Zijn inhaalpartijen worden natuurlijk niet meer gespeeld.

    Uitslagen ronde 9:
    Jos en Eric waren afwezig.
    Rob-Free 1-0
    Wim H-JM 0-1
    Wim B-Bé 1-0
    Joost-Bert 0-1 (al gespeeld)
    Jan-Eric uitgesteld
    Frits-Jos uitgesteld
    Joop-Evert afgelast
    Evert-Joost (ronde 6 vooruit ) 1-0
    Frits-Jan (inhaalpartij ronde 11 1-0

  • Interne 21-11

    Uitslagen

    Ronde 8
    Evert-Wim B 0-1
    Bé-Wim H 0-1
    JM-Joost 1-0
    Bert-Frits 0-1
    Jos-Rob 0,5-0,5
    Free-Jan 0,5-0,5
    Eric-Joop uitgesteld 

    Wim H won een kwaliteit en later ook de partij.
    Jan Mark won in zijn bekende rustig doorbouwende stijl van Joost.
    Frits won een pion en later nog een. Dat was voldoende.
    Jos en Rob remiseerden op voorstel van Rob. In de analyse achteraf bleek dat Jos had kunnen winnen.
    Hetzelfde gold voor mij in mijn partij tegen Jan. Ik had groot voordeel toen Jan een vork met zijn paard forceerde. Dat kostte me een kwaliteit maar daarna ontstond er toch weer een zeer gunstige stelling voor mij. De bedenktijd raakte echter bijna op. Remise op voorstel van Free. De partij heb ik gepubliceerd.

    Frits voert de ranglijst aan, gevolgd door Jan Mark.
    Zie de kruistabel.