Home

  • Keizercompetitie 21-5

    Partijen in Ronde 15 – 21-5-2024.

    1Frits BrandsmaEric van den Hout1-0
    2Free BekkerBe Prins0-1
    3Joost van MelleEvert Scholten0-1
    4Jan Mark HofWim Bos1-0

    Joost, Jan Mark en Free blunderden alle drie een stuk weg. Alleen Jan Mark kwam er goed mee weg door een goed opgezette aanval die Wim niet op de juiste manier pareerde.
    Frits snoerde de stelling van Eric steeds verder in waardoor Eric geen ruimte meer vond om zich adequaat te verdedigen.

    Rangschikking na Ronde 15

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga1010001297,7100,0100,001199924601966
    2Frits Brandsma116411047,099,099,011184519181812
    3Be Prins13904992,398,098,0-1-1172418221671
    4Wim Harmanny12525811,097,096,00-1169416641707
    5Joost van Melle12534794,096,097,001166216961647
    6Evert Scholten6303772,795,092,0-2-2173217141735
    7Jan Mark Hof9324765,094,093,0-11177516901801
    8Bert Koster12525745,593,095,001172316671747
    9Jos van Weperen5131735,892,094,011191017491933
    10Eric van den Hout11416620,391,091,01-1149415951470
    11Wim Bos12237591,590,090,00-1158415111619
    12Free Bekker11227487,289,089,0-11159515701612
    13Jan van de Berg11209481,388,088,011148014401495
  • Externe 14-5

    Het viertal van Middelstum 2 speelde tegen een incompleet team uit Groningen.
    Het werd een kleine overwinning.


    Middelstum II
    RatingGroninger Combinatie VRatingRonde 7
    Harmanny, W. (Wim)1685Veninga, J.G. (Jaap)16381 – 0
    Bos, W. (Wim)1610NO01 – 0
    Rellum, T.J. (Theo)1567Krijnen, W. (Wim)16160 – 1
    Berg van den, J. (Jan)1498Kempenaar, J. (Jane)1546½ – ½
    Gemiddelde Rating:1590 Gemiddelde Rating:1600 2½-1½ 

    Wim Harmanny boekte als enige een overwinning en zorgde voor het commentaar:

    We speelden tegen Groninger Combinatie 5. Speler 2 van GC-5 kwam helaas niet opdagen, dat leverde al direct een winstpunt op. Theo Rellum ging in een aardige partij onderuit tegen Wim Krijnen.
    In mijn eigen partij kwam ik iets beter te staan, en ik won een pion. Mijn tegenstander kwam met een wanhoopsoffensief, offerde twee stukken maar kon niet doordrukken en gaf op. Tenslotte good-old Jan van de Berg kwam in een eindspel terecht waarbij beide spelers naast de koning nog een toren en 2 pionnen hadden. Remise. Eindstand 2,5 – 1,5

    Stand na Ronde 7

    TeamMPBP12345678
    1. Roden II1319.53243
    2. SISSA IV917.523434
    3. Leek II91612232
    4. Groninger Combinatie VI813.522313
    5. Assen II613113
    6. Middelstum II61000131
    7. Groninger Combinatie V311.51213
    8. Westerwolde I0710½1
  • Keizercompetitie 14-5

    In de 14e ronde werden de volgende partijen gespeeld:

    1Rob KammingaFree Bekker1-0
    2Jos van WeperenFrits Brandsma½-½
    3Bert KosterJan Mark Hof1-0

    JM overzag in zijn partij tegen Bert een kleinigheidje waarmee hij zijn Dame verspeelde. Hij kreeg er een toren en enkele pionnen voor terug maar dat was natuurlijk niet genoeg.
    Rob vroeg mij in de middag al naar mijn voorbereidingen. Helaas liet hij niets los over zijn openingskeuze.
    Het Koningsgambiet dat vervolgens aan mij gepresenteerd werd zorgde voor een dermate chaotische stelling dat het een wonder was dat ik nog tot 30 zetten kwam. De enkele boobytraps werden door Rob zorgvuldig vermeden.
    Frits en Jos waren nog lang bezig in een dichtgeschoven stelling. Het werd remise.

    De ranglijst wordt na 14 rondes door Rob aangevoerd, gevolgd door Frits.
    Bé is best of the rest!

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga1010001264,3100,0100,001199924601966
    2Frits Brandsma10541957,599,099,00-2184219231812
    3Be Prins12804902,398,098,001171518071671
    4Joost van Melle11533794,097,097,0-1-2167017241647
    5Wim Harmanny12525778,596,096,00-1169416641707
    6Bert Koster12525710,895,092,001172316671747
    7Jos van Weperen5131705,594,094,011191017491933
    8Jan Mark Hof8224683,793,095,0-2-1177016541801
    9Evert Scholten5203678,092,093,0-1-1172416571735
    10Eric van den Hout10415617,391,091,022149716121470
    11Wim Bos11236588,590,090,012158915201619
    12Free Bekker10226487,289,089,0-2-2160416001612
    13Jan van de Berg11209453,088,088,011148014401495

  • Keizercompetitie 7-5

    Het was een bijzondere avond met enkele verrassende uitslagen.
    Met name Jan vd Berg zal blij zijn dat hij nog steeds lid is.
    Eric gaat met de week beter spelen en naar verluidt stond ook Wim Bos een tijdlang op winst.
    Wim Harmanny tenslotte hield Jan Mark knap op remise.

    Partijen in Ronde 13

    1Wim BosFrits Brandsma0-1
    2Be PrinsJoost van Melle1-0
    3Jan Mark HofWim Harmanny½-½
    4Jan van de BergEvert Scholten1-0
    5Eric van den HoutBert Koster1-0

    Rangschikking na Ronde 13

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga99001175,3100,0100,0-1-2199724661966
    2Frits Brandsma9531912,099,099,01-1183919241812
    3Be Prins12804870,798,098,001171518071671
    4Joost van Melle11533761,297,097,0-1-2167017241647
    5Wim Harmanny12525713,596,096,00-1169416641707
    6Jan Mark Hof7223683,295,095,0-11178116921801
    7Jos van Weperen4121651,094,093,00-2191317331933
    8Evert Scholten5203621,793,094,0-1-1172416571735
    9Bert Koster11425614,892,092,0-1-2171116231747
    10Eric van den Hout10415584,591,090,022149716121470
    11Wim Bos11236530,390,091,012158915201619
    12Free Bekker9225488,789,089,0-1-1160616031612
    13Jan van de Berg11209395,388,088,011148014401495

    Verder is afgesproken dat de afsluitende jaarvergadering gehouden zal worden op dinsdag 11 juni.
    Na de vergadering zal er volgens de traditie weer een snelschaaktoernooi worden gehouden.

  • Keizercompetitie 30-4

    Partijen in Ronde 12

    1 Evert Scholten – Rob Kamminga 0-1
    2 Wim Bos – Be Prins 0-1
    3 Wim Harmanny – Jan van de Berg 1-0
    4 Eric van den Hout – Free Bekker 1-0

    Evert werd in het nauw gedreven door Rob en kwam er niet meer uit.
    Bé won een pion en drukte Wim Bos in een onhoudbare positie met een batterij van een Dame met twee torens.
    Wim Harmanny won met een kwaliteit meer en zorgde ervoor dat Jan opnieuw zijn lidmaatschap dreigde op te zeggen.
    Eric won van ondergetekende. Ik had de Pirc bestudeerd maar had daar weinig van begrepen. Zie de partij.

    Rangschikking na Ronde 12 – 30-4-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga99001145,0100,0100,0-1-2199724661966
    2Frits Brandsma8431819,599,099,022183419131812
    3Be Prins11704768,398,097,0-1-1170617871671
    4Joost van Melle10532757,397,098,00-1167917671647
    5Wim Harmanny11515658,896,092,011169116521707
    6Jan Mark Hof6213636,795,095,0-2-2178416901801
    7Evert Scholten4202632,094,096,001174017861735
    8Jos van Weperen4121625,793,094,00-2191317331933
    9Bert Koster10424615,592,093,00-1172816731747
    10Wim Bos10235531,891,091,001159415291619
    11Eric van den Hout9315490,590,089,011148015461470
    12Free Bekker9225457,589,090,0-1-1160616031612
    13Jan van de Berg10109297,388,088,00-1146413171495
  • Externe 26-4

    Het tweede team speelde in en tegen Assen.
    Het werd een nederlaag van 3-1.
    Wim Harmanny was erbij en schreef het verslag:

    We hebben met 3  – 1 verloren van Assen 2.
    Bé en Theo hebben remise gespeeld, Jan en ik hebben verloren.
    Geen beste partijen behalve die van Theo.
    Die had goede winstkansen maar liet zijn tegenstander ontsnappen!
    Ik mocht tegen een blinde man schaken: Jan Boer. Je zou zeggen hij “ziet” niet alles maar dat viel 100% mee. Hij kon een pion pakken en deed dat . Door een paard-loperruil kon hij daarna een pion meepikken. En tenslotte het paardenvorkje tegen mijn dame en toren. Je moet het maar “zien”!!
    Voor ons dus balen!


    Assen II
    RatingMiddelstum IIRatingRonde 6
    Boer, J. (Jan)1757Harmanny, W. (Wim)17071 – 0
    Werff van der, C. (Cor)1715Prins, B.H. (Be)1671½ – ½
    Akkerman, J. (Jan)1659Rellum, T.J. (Theo)1574½ – ½
    Spriensma, M. (Martinus)1616Berg van den, J. (Jan)14951 – 0
    Gemiddelde Rating:1687 Gemiddelde Rating:1612 3-1 
  • Externe 23-4

    Het eerste team trad thuis op volle sterkte aan tegen het Kasteel II uit Coevorden.
    Het werd wederom een klinkende overwinning. Het korte partijtje van Jos staat op de site.
    Het betreft een leerzame Zukertort..
    Middelstum I is klaar en is het hele seizoen ongeslagen gebleven en eindigt ruim bovenaan. Hulde!

    Middelstum IRatingHet Kasteel IIRatingRonde 9
    Kamminga, W.R. (Rob)1966Schepers, W. (Willem)17101 – 0
    Weperen van, J.J. (Jos)1933Dokter, L. (Lars)14521 – 0
    Verheij, A. (Albert)1908Deuling, L.J. (Luc)16251 – 0
    Hof, J.M. (Jan Mark)1801Nijland, Q.V.R. (Quinten)17461 – 0
    Bol, J. (Jan)1829Dijkstra, T.C. (Theo)1750½ – ½
    Scholten, E. (Evert)1735Arends, H. (Henk)1707½ – ½
    Gemiddelde Rating:1862 Gemiddelde Rating:1665 5-1 

    Stand 6-tallen:

    TeamMPBP123456789
    1. Middelstum I1535.54543655
    2. Staunton I1026.544
    3. Lewenborg II92623
    4. SISSA III823125
    5. Oostermoer I82323423
    6. Valthermond I8223123
    7. HSP/Veendam II41402½433
    8. Het Kasteel II31913
    9. Hoogeveen II3151½333
  • Keizercompetitie 23-4

    Partijen in Ronde 11 – 23-4-2024.

    1 Frits Brandsma – Bert Koster ½-½
    2 Be Prins – Wim Harmanny 0-1
    3 Jan van de Berg – Joost van Melle 0-1
    4 Free Bekker – Wim Bos ½-½

    De ratings zijn inmiddels aan de nieuwe norm aangepast.

    Rangschikking na Ronde 11 – 23-4-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga88001048,0100,0100,00-1199224571966
    2Frits Brandsma8431785,599,099,022183419131812
    3Joost van Melle10532723,898,097,00-1167917671647
    4Be Prins10604677,797,098,001169717681671
    5Evert Scholten3201633,096,096,0-1-1174418461735
    6Jan Mark Hof6213601,595,094,0-2-2178416901801
    7Jos van Weperen4121598,294,095,00-2191317331933
    8Bert Koster10424583,093,093,00-1172816731747
    9Wim Harmanny10415572,292,091,00-1168716331707
    10Wim Bos9234533,791,092,0-1-2160315541619
    11Free Bekker8224457,590,090,002162016661612
    12Eric van den Hout8215401,089,089,00-1146614671470
    13Jan van de Berg9108296,388,088,012146813361495
  • Keizercompetitie 16-4

    Uitslagen

    Partijen in Ronde 10 – 16-4-2024.

    1Free BekkerRob Kamminga0-1
    2Frits BrandsmaBe Prins1-0
    3Joost van MelleEric van den Hout1-0
    4Wim HarmannyJos van Weperen1-0
    5Bert KosterWim Bos0-1
    6Jan van de BergJan Mark Hof0-1

    Evert was afwezig.

    Rangschikking na Ronde 10 – 16-4-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga8800984,3100,0100,00-1198922441978
    2Frits Brandsma7421733,899,098,011172018001700
    3Be Prins9603678,098,099,0-1-1149116291452
    4Joost van Melle9432635,897,097,011144415531415
    5Evert Scholten3201562,096,094,0-1-1155416681544
    6Jos van Weperen4121539,595,096,00-2185115721877
    7Jan Mark Hof6213538,094,093,0-2-2169415331717
    8Bert Koster9414537,793,095,012154814391578
    9Wim Bos8224488,392,091,00-1135213091365
    10Wim Harmanny9315473,591,090,012147213751503
    11Free Bekker7214413,590,092,0-11138515311369
    12Eric van den Hout8215370,889,089,00-1115612691150
    13Jan van de Berg8107295,388,088,001116511821173
  • Keizercompetitie 9-4

    Partijen in Ronde 9 – 9-4-2024.

    1 Rob Kamminga – Jan Mark Hof 1-0
    2 Be Prins – Jan van de Berg 1-0
    3 Wim Harmanny – Frits Brandsma 0-1
    4 Wim Bos – Joost van Melle ½-½
    5 Bert Koster – Free Bekker 1-0 (Is gepubliceerd. Vermakelijk kort potje dat met 13…Pe1 geheel anders had kunnen aflopen!)

    Jos, Evert en Eric waren afwezig.

    Rangschikking na Ronde 9 – 9-4-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga7700890,3100,0100,011198922551978
    2Be Prins8602677,099,099,002149516761452
    3Frits Brandsma6321637,898,098,00-2171617931700
    4Joost van Melle8332546,097,096,00-1144015581415
    5Jos van Weperen3120543,796,097,01-1186917161877
    6Bert Koster8413534,595,093,001156314921578
    7Evert Scholten3201531,394,095,0-1-1155416681544
    8Jan Mark Hof5113453,893,094,0-1-1169315281717
    9Free Bekker6213413,092,092,0-2-1138615171369
    10Wim Bos7124390,591,090,011133712131365
    11Wim Harmanny8215377,290,091,001145412631503
    12Eric van den Hout7214370,389,089,011115913171150
    13Jan van de Berg7106296,388,088,0-1-2116511801173
  • Externe 5-4

    Middelstum 1 kampioen!

    Het eerste team heeft de voorlaatste wedstrijd gewonnen. In Groningen werd Sissa III met duidelijke cijfers verslagen: 1-5. Proficiat!
    Staunton staat nu op een onoverbrugbare achterstand van 3 punten.

    SISSA IIIRatingMiddelstum IRatingRonde 8
    Kadyszewska, A. (Anima)1744Kamminga, W.R. (Rob)19660 – 1
    Koning, F.M. (Femke)1841Weperen van, J.J. (Jos)1933½ – ½
    Veenstra, K. (Klaas-Jan)0Brandsma, F. (Frits)18120 – 1
    Andrieu, J. (Justin)1720Hof, J.M. (Jan Mark)1801½ – ½
    Gay, A. (Aurore)1713Bol, J. (Jan)18290 – 1
    Kleine de, R. (Rick)1628Koster, A.G. (Bert)17470 – 1
    Gemiddelde Rating:1729 Gemiddelde Rating:1848 1-5 

    Stand na Ronde 8

    TeamMPBP123456789
    1. Middelstum I1330.5453465
    2. Staunton I1026.544
    3. Oostermoer I82324323
    4. SISSA III823125
    5. Valthermond I820.53213
    6. Lewenborg II721.523
    7. HSP/Veendam II414024½33
    8. Het Kasteel II3183
    9. Hoogeveen II3151½333



  • Keizercompetitie 2-4

    Jan vd Berg overzag een paardvork van Eric en dolf zo het onderspit.
    Bé won fraai van Bert met gewaagd spel met hier en daar wat bluf.
    Rob had een goede partij met gedegen spel tegen Joost. Gelukkig dit keer geen blunders.
    De kortste partij was die tussen Free en Wim Harmanny.
    Ik had me op een Siciliaan voorbereid maar die was Wim de laatste keer slecht bevallen zodat de keuze viel op het Schots. Dat was na 10 zetten ook bekeken door een blunder van Wim. De rest van de avond kon ik wat sparren met Wim Bos die vrij was.
    Frits won tenslotte van Jan Mark maar dat heb ik pas thuis gehoord.
    Evert en Jos hadden zich afgemeld.

    Partijen in Ronde 8 – 2-4-2024.

    1Joost van MelleRob Kamminga0-1
    2Be PrinsBert Koster1-0
    3Jan Mark HofFrits Brandsma0-1
    4Free BekkerWim Harmanny1-0
    5Eric van den HoutJan van de Berg1-0

    Rangschikking na Ronde 8 – 2-4-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga6600795,3100,0100,00-1198522111978
    2Be Prins7502588,799,098,0-11149216891452
    3Frits Brandsma5221537,098,093,01-1171117771700
    4Jos van Weperen3120508,397,097,01-1186917161877
    5Joost van Melle7322504,096,099,011144215861415
    6Evert Scholten3201503,095,096,0-1-1155416681544
    7Jan Mark Hof4112456,294,095,001169715111717
    8Bert Koster7313448,393,094,0-1-1155914591578
    9Free Bekker5212412,592,091,0-11139015751369
    10Wim Harmanny7214377,391,092,0-1-2145912551503
    11Wim Bos6114341,790,089,00-1133611741365
    12Eric van den Hout7214339,889,088,011115913171150
    13Jan van de Berg6105302,088,090,00-1116912191173
  • Eindstand interne competitie 2023-2024

    Stand op 26-3-2024

    winstpercentage en verliespunten
    1.frits92 vp 1
    2.jm83 vp 2
    3.rob83 vp 2
    4.jos75 vp 3
    5.bert63 vp 4,5
    6.wim h58 vp 5
    7.free42 vp 7
    8.wim b38 vp 7,5
    9.evert33 vp 8
    10.joost25 vp 9
    11.jan vd berg21 vp 9,5
    12.21 vp 9,5
    13.eric17 vp 10

    Joop had een winstpercentage van 50 maar speelde helaas slechts 4 partijen.

  • Keizercompetitie 26-3

    Er werden drie partijen gespeeld, waarvan die tussen Frits en Jos nog meetelde voor de interne competitie. Het werd remise. De eindstand van de interne competitie is nu : 1. Frits.
    Jan Mark en Rob delen de tweede plaats met precies evenveel punten. Zie de kruistabel.

    Partijen in Ronde 7 – 26-3-2024.

    1Rob KammingaEric van den Hout1-0
    2Bert KosterEvert Scholten0-1
    3Frits BrandsmaJos van Weperen½-½

    Rangschikking na Ronde 7 – 26-3-2024 – Normal ranking.

    PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeSRRtgTPRSRtg
    1Rob Kamminga5500701,3100,0100,012198422111978
    2Joost van Melle6321503,599,099,00-2144215831415
    3Be Prins6402495,798,098,0-2-2147816421452
    4Jos van Weperen3120473,597,096,01-1186917161877
    5Evert Scholten3201464,096,093,0-1-1155416681544
    6Jan Mark Hof3111455,795,095,0-1-2170715661717
    7Bert Koster6312453,394,097,001157215191578
    8Frits Brandsma4121441,293,094,023170017041700
    9Wim Harmanny6213379,892,092,00-1147212971503
    10Free Bekker4112319,591,091,0-2-2137715051369
    11Jan van de Berg5104299,790,089,011117913271173
    12Wim Bos6114280,789,088,00-1133611741365
    13Eric van den Hout6114254,088,090,00-1114811941150

  • Externe 26-3

    De thuiswedstrijd tegen Leek II ging helaas verloren maar de nestor van de club, Jan van de Berg, wist de eer van het het tweede team te redden door een fraaie overwinning op Sander Bolhuis!


    Middelstum II
    RatingLeek IIRatingRonde 5
    Harmanny, W. (Wim)1707Huisman, F.J. (Frans)17320 – 1
    Bos, W. (Wim)1608Essen van, T.D. (Tobias)17140 – 1
    Rellum, T.J. (Theo)1574Matthijsse, H. (Huib)16480 – 1
    Berg van den, J. (Jan)1504Bolhuis, P.A. (Sander)14761 – 0
    Gemiddelde Rating:1598 Gemiddelde Rating:1643 1-3