Notulen van de vergadering van Schaakclub Middelstum, gehouden op 27 mei te Middelstum.
(Wim Harmanny).
Afwezig zijn Frits Brandsma, Rob Kamminga, Eric van den Hout, Theo Rellum en Jan van den Berg.
Jos van Weperen gaat na de bespreking weg.
Joop Naayer heeft 2 agendapunten: Rondvraag 1 en daarna Rondvraag 2.
Free deelt mee dat Rob Kamminga kampioen is geworden van de interne competitie en Bert Koster is kampioen geworden van de keizer-competitie. Zij krijgen een mooie prijs en een luid applaus!
Jan Bol deelt mee dat Gerry Wubs ons allen verwacht op 6 september in Bareveld (Marum). Daar zijn we heel blij mee, want het is daar altijd mooi weer. Dinsdag 9 september 2025 wordt dus de openingsdag van het nieuwe seizoen
Op voorstel van Jan Mark wordt gediscussieerd over wel of niet interne competitie, wel of niet keizer-competitie. Nadat meerdere leden hun mening hebben gegeven wordt besloten volgend seizoen alleen keizer-competitie te spelen. De belangrijkste reden is dat het indelen allemaal wat makkelijker en flexibeler werkt. Er blijft zo ook wat meer tijd over voor andere zaken zoals analyse van partijen, een bekertoernooi, snelschaaktoernooien etc.
Albert merkt op dat hij door gezinsproblemen in Portugal/Nederland niet vaak kan meespelen, maar wanneer hij kan is hij van de partij!
Bert is tevreden met de gang van zaken. Wim Bos vindt het ook goed, Wim Harmanny speelt volgend seizoen NIET extern. Als er thuis externe competitie wordt gespeeld is Wim H bereid om (indien nodig) in te vallen.
Evert vraagt zich af of de leden progressie maken. Het is goed gespeelde partijen naderhand meer te analyseren, daar leer je beter van schaken. Ook goed is het een plan te maken hoe je je tegenstander kunt verschalken. Ook Jos probeert zijn partijen naderhand goed te analyseren met de tegenstanders. Meerdere spelers stemmen hiermee in.
Overwogen wordt om Frits volgend seizoen tot teamleider te bombarderen. Het is niet altijd even makkelijk om voldoende spelers bij een uitwedstrijd bij elkaar te krijgen. Joop maakt ons erop attent dat je het recht hebt om je partij vooruit te spelen. Daar wordt veel te weinig gebruik van gemaakt.
De voorzitter meldt dat de Nosbo deze week vergadert over de externe competitie. Er ligt een voorstel om uitsluitend met viertallen te gaan spelen. Onze club zou het liefst weer gewoon met een zestal en een viertal spelen. Er zijn geen vrijwilligers die de vergadering willen bijwonen.
Theo Rellum is intussen 90 jaar geworden. Hij stopt als lid van de vereniging. Ook Jan van den Berg zal waarschijnlijk niet weerkomen, gezien zijn gezondheid.
Nu er verder niets meer aan de orde is, wordt de bespreking beëindigd. We gaan over tot een snelschaaktoernooi, die wordt gewonnen door Jan Mark! Hulde!

Bert, de Keizerkampioen!